Doller
Čtení/Knihy,  Uncategorized,  Ze života

Doller – dobrý pomocník nebo zlý pán?

Už od přírody jsem hodně organizovaný člověk. Mám ráda pořádek, jak v bytě, tak ve svých věcech. Vše si ráda zapisuji, a tak když jsem o Vánocích pod stromečkem objevila Doller, byla jsem nadšená. 

Ale tím, že ráda plním své závazky na tisíc procent a nemám moc ráda změny v plánech, tak mě občas vyplňování Dolleru malinko stresuje. Mám velké plány, navázané na týdenní a pak i měsíční cíle, něco mi do toho vleze (brigáda, nemoc atd.) a najednou se Doller bojím i otevřít, protože si v hlavě přehrávám, co všechno nezvládám plnit. 

Z počátku jsem byla trochu opatrná s vyplňováním. Vše jsem raději psala tužkou, abych mohla gumovat v případě, že by se něco změnilo, a tak jsem nebyla moc “odvážná” a rozhodně ani kreativní. Ale postupem roku jsem se začala trochu osmělovat. Koupila fixy a pastelky a začala se kreativně rozjíždět. Co mi hodně pomohlo, tak byly tyto šablonky ze Stoklasy https://www.stoklasa.cz/plastova-sablona-ramecky-sipky-a-piktogramy-10×18-cm-x144320 Mají jich v nabídce hodně, ale já si vybrala jen dvě, které mi přišly užitečné. 

Mé velmi strohé začátky

Většinu inspirace jsem brala z Instagramu a Pinterestu (tam je toho opravdu mnoho – jakékoli zadáte téma, tak vám vyjede spousta nápadů a někdy i postupů, jak daný obrázek nakreslit, ideálně hledám pod heslem “Bullet journal”). Přicházela jsem tomu čím dál víc na chuť a pak už jsem si vyhrazovala večery na doplňování Dolleru a byl to úplně nový druh relaxu. Kreslíte a tvoříte pro radost, ale výsledek je trvalejší, jelikož se k němu můžete kdykoli po zbytek roku vrátit a prohlédnout si ho. Naopak při čmárání jen tak na papír, výsledek buď vyhodíte a nebo založíte a najdete až při ročním úklidu. A pak vyhodíte. Což pak můžete samozřejmě udělat i s Dollerem, ale  k tomu jsem se zatím nedostala. 

Říjen
Listopad

A co se mi na Dolleru líbí:

  • měsíční přehled, kde si můžu hezky rozplánovat jednotlivé víkendy a zapsat všechny důležité akce měsíce a přehledně vidím, co mě čeká a kdy to bude trošku náročnější. 
  • růžové desky (i když je to trošku prasečí růžová a rohy se hned ušpiní, pak už se ho trochu stydím vytahovat).

Co mi v Dolleru schází:

  • Ocenila bych ještě za každým měsícem dvoustranu pro moje vlastní shrnutí – kde bych se sama mohla v nějakém delším deníkovém slohu zamyslet nad tím, co se povedlo/nepovedlo. 
  • Držák na tužku/propisku (mám ráda jednu konkrétní tužku, kterou do Dolleru píšu – úzká tuha – a nebaví mě ji vždy separátně tahat z kabelky).
  • Látková záložka je super! Jen bych ocenila, kdyby tam třeba byly dvě.

Teď jsem ve fázi, že bych se ráda naučila psát nějakým zajímavým písmem, v knihkupectví jsem viděla nějaké knihy o krasopsaní. Možná si je budu přát od Ježíška ale o tom zase příště. 🙂 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *