Prachovské skály
Cestování

Kam z Prahy na výlet? Prachovky jsou za rohem

Letošní podzim je opravdu vydařený. Spousta slunce, teploty nadprůměrné a toho zbarveného listí ❤️. To se prostě nedá sedět jen tak doma. A tak stačí sednout do auta a vyrazit na sever. 

Kde začít (a parkovat): Na Krásné vyhlídce, kde je i restaurace a bufet, a tak se můžete hned před výšlapem občerstvit.

Délka trasy: 6,5 km

Náročnost: nenáročná 

Popis trasy: Po červené značce se vydejte směrem na Drábské světničky. Cesta je to příjemná a krásným lesem, sem tam se dostanete na pískovcové skály ze kterých je nádherný výhled na širý kraj. Vrcholem trasy jsou Drábské světničky, kde jsou na skály přibity žebříky a můstky díky kterým se dostanete nahoru a můžete mezi jednotlivými sloupovými skálami přecházet. Výhledů je tam mnoho a opravdu stojí za to si chvilku počkat, než se dostanete nahoru.  

První výhledy

Zbytek trasy vede opět lesem až na rozcestí Skalka, kde se od vás oddělí červená značka a vy se vydáte po naučné stezce, která vede po silnici a po ní se dostanete zpět Na Krásnou vyhlídku. I když půjdete po silnici, kde je celkem provoz, tak je to příjemné zakončení procházky, budete procházet spoustou ovocných sadů a my měli štěstí a viděli jsme pást se tam spoustu kraviček. 

Procházka lesem je kouzelná
Tyhle výhledy se neomrzí


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *