Sněžka
Cestování

Krkonoše: Pec pod Sněžkou a tipy na výlet

Z Pece na Hnědý Vrch

Délka trasy: nahoru cca 2,6 km, zpě to do Pece cca 5 km

Hledali jsme nějakou pohodovou procházku na odpoledne po Peci, a zaujal nás výšlap na rozhlednu Hnědý Vrch. Akorát se nám to nechtělo obcházet, a tak jsme se rozhodli pro malinkou zkratku. Vyrazili jsme z Pece po zelené značce (je to sice trochu náročnější výstup, ale stojí to za to). Po necelých 2 km jsme se z ní odpojili a vydali se po neznačené cestě k hotelu Jitřenka, který je přímo u sjezdovky.

A od hotelu už stačilo jen pohlédnout nahoru a vyšlápnout si sjezdovku. Na výběr jsou dvě varianty – buď okolo po červené sjezdovce a nebo po černé přímo. My jsme zvolili tu kratší variantu a opravdu jsme si mákli, ale naštěstí je to jen kousek. 

Cesta na rozhlednu Hnědý Vrch

A na kopci na vás už čeká krásná rozhledna, která má 27 m a můžete se pokochat krásným výhledem na Sněžku a Obří důl. 

Výhled na Sněžku a Obří důl

Jako cestu dolů jsme zvolili delší trasu, nejprve od rozhledny po dobře udržované cyklostezce, která se po chvíli napojí na červenou značku. Na rozcestí u Lesní boudy se vydáte po žluté, která se po chvíli křižuje s naučnou stezkou Vlčí jáma, kde se vám naskytne několik krásných pohledů na vodu tekoucí ze stráně.

Tato cesta vás dovede zpět na spodní část sjezdovky (tady si můžete prohlédnou chatu, kde se natáčeli Sněženky a Machři 🙂 ). A pak už jen pár kroků a jste zpět v Peci pod Sněžkou.

Z Hnědého vrchu zpět do Pece
Chata Smetánka, kde se natáčel film Sněženky a machři
I takové poklady se skrývaly v mechu


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *