řeka Vydra
Cestování

Tip na pohodový výlet na Šumavě

Plánujete výlet na Šumavu a nějak dochází nápady, kam vyrazit? Šumava je jedna z nekjrásnějších oblastí v republice a já bych tam nejraději byla každý víkend. Už od mala si pamatuji ze zpráv, že Šumavu likviduje kůrovec, ale dnes už je vidět, že se Šumava začíná sama zalesňovat, a tak holých plání s uschlými smrky uvidíte už velmi pomálu. Věřím, že si s kůrovcem takto poradí i zbytek země. 

A kam teda vyrazit? Doporučuji nevynechat nádhernou a pohodovou trasu proti proudu řeky Vydry. 

Srní – Čeňkova Pila – Turnerova chata – Antýgl

My vyrazili z obce Srní, kde jsme byli ubytovaní. Po modré značce, která po většinu cesty vede po silnici dorazíte do obce Čeňkova Pila. Tam se mimo jiné nachází vodní elektrárna a velmi příjemný pán, který tam pořádá prohlídky. Původně jsme to neměli v plánu, ale rozhodně doporučuji. 

Koryto řeky Vydry

Po prohlídce pak stačí vyrazit po červené značce proti proudu řeky na Antýgl, který je vzdálen necelých 7 km. Po cestě na vás čeká neskutečné množství krásných pohledů na zákruty řeky, malé peřeje a i tak pověstné hrnce, které za dlouhé roky vytvořila voda. Po 4 km přijdete k Turnerově chatě, kde se můžete zastavit na polévku a nebo jen malý odpočinek. 

Další zajímavostí (pokud se nabažíte pohledů na vodu) na trase je Klostermannův most. A pak už stačí jen pár kroků a dorazíte do vesnice Antýgl. Pokud zatoužíte po osvěžení i v Antýglu, tak moc nedoporučuji místní kemp, kde je jeden ušmudlaný bufet, ale vyšlápnout si pár kroků k Restauraci Antýgl, kde fakt skvěle vaří a pivo chutná skvěle. 

Hrnce vymleté vodou

Z Antýglu se můžete svézt na různé strany autobusem a nebo pokud máte ještě chuť šlapat, tak se nabízí Klostermannova Naučná stezka, která vás krásnou procházkou zavede zpět do Srní. 

A na této naučné stezce je ještě jedna zajímavost – Vlčí výběh, kde z lávky můžete sledovat smečku vlků a je to opravdový zážitek. Výběh je doplněn o spoustu tabulí s informacemi, kde se dozvíte o celém životě vlků a o tom, jak to chodí ve smečce. 

Jen pozor! Výběh zavírá v 17:00. 

Lávka nad vlčím výběhem
I takový pohled se vám může naskytnout

Vyrazíte se projít podél bublající Vydry a nebo jste tuto procházku už absolvovali? 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *