Čtení/Knihy

ZEN A HOTOVO: LEO BABAUTA

Dnes se podíváme na knihu ZEN A HOTOVO od amerického spisovatele Leo Babauta, který tuto mini knížečku sestavil z nejlepších publikací věnovaných produktivitě. Vznikla knížečka velikosti A5 se 126 stranami, takže ji máte přečtenou hned. Otázkou ale je, zda se jeho radami budete řídit? To chce více odhodlání, než jen přečíst pár stránek. Je to o tom vystoupit ze své komfortní zóny a začít na sobě makat. 

Leo ve své knize představuje ZTD (Zen to Done) a 10 návyků, které vám pomohou k tomu mít svůj život pevně pod kontrolou, jít si za svými sny a hlavně být spokojený sám se sebou. Což v dnešní době je trochu oříšek. 

Pokud jste už četli nějaké jiné knihy o osobním rozvoji, jistě tam najdete spoustu podobností, ale Zen a hotovo má svou specifikaci, že má všechny doporučené návyky jednoduše a jasně popsány. Žádné kapitoly o 50 stranách, kdy na konci nevíte, co bylo na začátku. Naopak, tato kniha vás udrží neustále v pozornosti. A teď už stačí to jen aplikovat do života. Zajímavá mi přišla i Leova myšlenka, že ony návyky by měl člověk do svého života zavádět postupně, jeden po druhém. A to vždy až ve chvíli, kdy má předchozí návyk zažitý. Jinak hrozí neúspěch, jelikož je to na jednoho člověka příliš mnoho změn. 

Pár citátů, které bych ráda z knihy vypíchla: 

“Jsem zastáncem postupných životních změn – takových, které vydrží dlouho, a ne jen pár týdnů.”


“Uchopte svůj pracovní den pevně do svých rukou a zabraňte tomu, aby byl ovládán potřebami a prioritami druhých.”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *