Pečení

Pastéis de Nata

Loňský rok v dubnu jsem byla na dovolené v Lisabonu a to kouzlo město mě prostě úplně odrovnalo! Bylo to neskutečné, tolik barev a chutí. Počasí nám přálo, lidi byli milí a pokojíček, kde jsme bydleli byl jako z pohlednice. Prostě paráda. <3

Ale na co vzpomínáme i teď po roce úplně nejvíc? Na Pastéis de nata, která jsme ochutnali ve čtvrti Belém a mohli jsme se po nich úplně utlouct. Už tenkrát jsem říkala, že je určitě vyzkouším i doma, ale pak se na to nějak pozapomnělo nebo se nechtělo atd. 😊 A pak mi jednou v messengeru přistál recept od mého drahého, že by si je přál o víkendu, a tak co bych pro něj neudělala?

Povedli se a nakonec nejsou ani tak náročné, jak jsem se původně obávala, ale to už můžete vyzkoušet i vy dle receptu níže:

Recept

  • 500 g listového těsta
  • 25 g hladké mouky
  • 150 g cukru
  • 300 ml mléka
  • 3 žloutky
  • 1 vejce

Nejprve listové těsto vyválejte do obdélníku (cca 40×20 cm) a tou delší stranou srolujte na těsno. Zabalte do folie a dejte vychladit do lednice. Mezitím co se chladí těsto si připravte žloutkový krém. Mléko dejte vařit, do mísy si odvažte mouku s cukrem a v další míse žloutky s vejcem.

Jakmile mléko zavaří, odlejte polovinu do směsi mouky a cukru a míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Poté přilejte zbylé mléko a promíchejte. Část tekuté směsi vlijte do žloutků s vajíčkem a opět důkladně promíchejte. Poté přilejte zbylou mléčnou směs. Všechno vraťte do hrnce ve kterém jste vařili mléko a směs zahřejte dokud nezhoustne (ale ne úplně, jen tak aby nebyla úplně tekutá).

Odpočaté listové těsto nakrájejte na cca 15 – 20 stejných koleček. Každé kolečko vložte do jedné formičky (např. na muffiny) a těsto vytvarujte do tvaru košíčku, tak aby se tam hezky nalila žloutková náplň.

Dejte péct do předem vyhřáté trouby na 250 °C a pečte cca 10 – 15 minut, dozlatova.

Před podáváním můžete posypat skořicí a už dobrou chuť.

Tak co povedli se vám? My na nich teď úplně ujíždíme. Dejte vědět, zda chutnají i vám. 😊

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *